23 Nisan coşkusu balkonlara sığmadı!

23 Nisan coşkusu balkonlara sığmadı!

Lüleburgaz’da korona virüs salgınına rağmen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile 30. Uluslararası Çocuk Şenliği etkinlikleri büyük bir coşkuyla kutlandı. Sabah saatlerinde başlayan 23 Nisan törenleri, bayram bandosuyla kentin dört bir yanına büyük bir coşkuyla yayıldı. Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli ve eşi Aysu Yetim Gerenli bayram bandosuna eşlik ederek evlerinde pencere ve balkonlara çıkan vatandaşları selamladı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Korona virüs salgını gerekçesiyle sokağa çıkma kısıtlaması ilan edilen 23 Nisan, tüm bunlara rağmen Lüleburgaz’da büyük bir coşkuyla kutlandı. Belediyemizin 21 Nisan itibariyle dijital ortamda başlattığı 30. Uluslararası Çocuk Şenliği etkinlikleri tüm hızıyla sürerken, 23 Nisan’da coşku doruğa çıktı. Sabah saat 09.00’da Yeni Tören Alanı’nda başlayan törenlerin ardından saat 11.00 ile 12.00 arasında Lüleburgaz’da şehir konvoyu gerçekleştirildi.

Halk balkon ve pencerelere koştu

Şehir konvoyunun ardından Başkan Gerenli ve eşi Aysu Yetim Gerenli, Lüleburgaz’ın sokaklarını tek tek gezdi. Evlerinin önüne çıkan çocuklara ekiplerle birlikte Türk Bayrağı dağıtan Başkan Gerenli, Lüleburgaz’ın neredeyse uğramadık sokak bırakmadı. Yaklaşık 6 saat boyunca halkı selamlayarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Başkan Gerenli, şarkılara da eşlik etti. Bayram şarkıları eşliğinde sokakları gezen Başkan Gerenli, herkesin bayramını kutladı. Başkan Gerenli’nin elinde Türk Bayrağı’yla coşkuya ortak olduğunu gören vatandaşlar da ellerinde bayraklarla evlerinin balkon ve pencerelerine koştu.

Çocuklara Türk Bayrağı

Zaman zaman yoğun yağmurun yağmasına rağmen etkinlikler tüm hızıyla sürdü. Kamyonetin arkasında yağışa rağmen Başkan Gerenli vatandaşı selamlarken, çocuklara belediye ekipleri tarafından Türk Bayrağı dağıtıldı. Büyük bir coşkuyla Türk Bayrağını dalgalandıran çocuklar, 23 Nisan sevincini doyasıya yaşadı.

Lüleburgaz Ata’sının izinde

Başkan Gerenli’nin bayram bandosuyla birlikte sokakları gezdiği sırada ortaya renkli görüntüler çıktı. Kimi evinin balkonunu Türk Bayraklarıyla süslerken kimi elinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk resmiyle evinin camına çıkarak kutlamalara destek verdi. Ortaya çıkan manzara, “Lüleburgaz Ata’sının izinde” dedirtti.

Balkonlarda İstiklal Marşı

Saatler 20.21’i gösterdiğinde ise Lüleburgazlılar İstiklal Marşımızı okumak için balkonlara akın etti. Lüleburgaz’ın 30 ayrı noktasında kurulan ses sistemleri sayesinde binlerce Lüleburgazlı balkonlarından İstiklal Marşı’nı büyük bir coşkuyla okudu.

Yorum Ekle