Bin 700 çocuk eğlenerek öğrendi

Bin 700 çocuk eğlenerek öğrendi

Lüleburgaz Belediyesi’nin Gençlik Parkı’nda gerçekleştirdiği “Deneysel Bilim Atölyesi” etkinlikleri sona erdi. 29 Ağustos tarihinde başlayan etkinlikler 20 Eylül’de sona ererken bu süreçte yaklaşık bin 700 çocuk bilimle öğrenmenin keyfine vardı. Çocuklar Gençlik Parkı’nda kurulan Robotik Kodlama, Fizik ve Kimya çadırlarında bilimin ışığında hem öğrendi hem de eğlendi.

Lüleburgaz Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün ilkini 29 Ağustos Cumartesi günü başlattığı Deneysel Bilim Atölyesi etkinlikleri sona erdi. Dört hafta süren etkinliklerde çocuklar fizik, kimya ve robotik kodlama alanlarında eğitici çalışmalara imza attı.

Lüleburgazlılardan yoğun ilgi

Lüleburgaz’ın yeniden çekim merkezi haline gelen Gençlik Parkı’nda 3 ayrı çadırda 12’şerli gruplar halinde hafta sonları gün boyu etkinliklere ilgi ise büyük oldu. Bilim çadırlarından faydalanmak isteyen çocuklar ateş ölçerle alana alınırken, maske ve mesafe kuralları da sıkı bir şekilde gözetildi. Öte yandan gerçekleşen etkinliklerde toplamda bin 700’e yakın çocuk faydalandı.

Yorum Ekle