Deneysel Bilim Atölyesi başlıyor

Deneysel Bilim Atölyesi başlıyor

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğümüz tarafından kentimizde ilk kez gerçekleştirecek “Deneysel Bilim Atölyesi” 29 Ağustos’ta Gençlik Parkı’nda başlıyor. Üç ayrı çadırda 12’şerli gruplar halinde Cumartesi ve Pazar günleri bilimsel deneyler yapacak olan çocuklar etkinlik sayesinde eğlenirken öğrenecek.

Belediyemizin kent genelinde sürdürdüğü sosyal etkinlikler tüm hızıyla sürüyor. Bu doğrultuda Lüleburgaz Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğümüz, kentin yeniden çekim merkezi haline gelen Gençlik Parkı’nda Cumartesi ve Pazar günleri “Deneysel Bilim Atölyesi” etkinliği gerçekleştirecek.

Üç farklı çadırda üç farklı bilim

Bu kapsamda hazırlıkları tamamlayan Lüleburgaz Belediyesi ekipleri her hafta farklı konseptte deneysel bilim atölyeleri gerçekleştirecek. Gençlik Parkı’nda her Cumartesi-Pazar saat 13.00 ile 19.00 arasında verilecek olan etkinlikte çocuklar fizik, kimya ve robotik kodlama çadırlarından herhangi birini ya da hepsini seçebilecek. Çocuklar 3 farklı çadırda 3 farklı bilimi 12’şerli gruplar halinde koronavirüs önlemleri eşliğinde öğrenecek.

Etkinlik ücretsiz

Gençlik Parkı’nda dolu dolu geçecek etkinlik ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Etkinliğe katılmak isteyen vatandaşlar bilim çadırlarında kayıtlarını yaptırabilecekler.

Program takvimi

Lüleburgaz Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği “Deneysel Bilim Atölyesi’nin” program takvimi ise şöyle;

29 Ağustos Cumartesi: İlk Robotum (Robotik Kodlama), Lav Lambası (Kimya), Patates Pil (Fizik)

30 Ağustos Pazar: 3D Kalem Tasarımı (Robotik Kodlama), Parfüm Sihirli Kokular (Kimya), Uçan Tellar (Fizik)

5 Eylül Cumartesi: Hanoi Kuleleri (Robotik Kodlama), Gökkuşağı Deneyi (Kimya), Mıknatıs Deneyi (Fizik)

6 Eylül Pazar: Afiş Tasarımı- Masalı Kodluyoruz (Robotik Kodlama), Parfüm Sihirli Kokular (Kimya), Suyun Kaldırma Kuvveti (Fizik)

12 Eylül Cumartesi: Robot El (Robotik Kodlama), Gökkuşağı Deneyi (Kimya), Mıknatıs Deneyi (Fizik)

13 Eylül Pazar: Tospa ile Yarış (Robotik Kodlama), Dezenfektan Yapımı (Kimya), Yüzen Balıklar (Fizik)

19 Eylül Cumartesi: 3D Kalem Tasarımı (Robotik Kodlama), Renklerin Dansı (Kimya), Işığın Gizemleri (Fizik)

20 Eylül Pazar: Kutu Karalama Algoritması (Robotik Kodlama), Galaksi Kavanozu (Kimya), Havanın Gücü(Fizik)

Yorum Ekle