Kentli Çocuk Yıldızlar Altında

Kentli Çocuk Yıldızlar Altında

Lüleburgaz Belediyesi ‘Kentli Çocuk Yıldızlar Altında’ etkinlikleri kapsamında 1 Temmuz’da taş boyama etkinliği gerçekleştirildi. 6 Temmuz‘da ‘Mercan Civan ile Masal Saati’ ve 13 Temmuz‘da da ‘Mercan Civan ile Uzay Yolculuğu’ etkinliği gerçekleştirildi. 20 Temmuz‘da ise Aysel Balkan Tan’ın anlatıcılığında ‘Minikkuş Mika’ masal dinletisi etkinliğinde çocuklar masal diyarında dolaştılar. Çocuk Sokağı’ndaki etkinlikte çocuklar, merak içinde masal dinlerken, oldukça keyifli dakikalar geçirdiler, hayal güçlerine güç katıp diyardan diyara zaman içinde yolculuk yapmanın hazzıyla birlikte…

Kentli Çocuk Yıldızlar Altında etkinliğinde, 8 Temmuz‘da Batman, Örümcek Kadın ve Palyaço eşliğinde eğlenceli dakikalar geçiren çocuklar, maskeleri hayal güçlerinin özgürlüğüyle rengarenk boyadılar. ‘Kentli Çocuk Yıldızlar Altında’ etkinlikleri kapsamında her hafta birbirinden eğlenceli etkinliklere katılan çocuklar, 15 Temmuz‘da Keçe Atölyesi etkinliğinde yeteneklerini sergilediler. Etkinlik takvimi kapsamında 22 Temmuz‘da da ‘Anne-Çocuk Takı Atölyesi‘ etkinliği gerçekleştirildi.

Taş boyama etkinliği

Özbek 1. Sokak Zeliha Özbek Kaynaştırma Parkı yanında bulunan Lüleburgaz Çocuk Sokağı’ndaki taş boyama etkinliğine katılan çocuklar, etkinlik boyunca keyifli dakikalar geçirdiler. Çocukların taş boyama etkinliğine Batman, Örümcek Kadın ve Palyaço da eşlik etti.

 

Çocukların elinden renk renk maskeler…

Lüleburgaz Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında maske boyama etkinliği gerçekleştirildi. 8 Temmuz‘da Çocuk Sokağı’nda gerçekleştirilen etkinliğe çocuklar yoğun ilgi gösterdi.

Batman, Örümcek Kadın ve Palyaço eşliğinde eğlenceli dakikalar geçiren çocuklar, maskeleri hayal güçlerinin özgürlüğüyle rengarenk boyadılar.

 

Bir varmış bir yokmuş…

Halkın ortaklaşa yarattığı en değerli miraslardan biridir ve ağızdan ağıza, kuşaktan kuşağa aktarılır masallar… Hayal gücünün ürettiği olağanüstü kişileri barındırır baş rollerinde… Birbirinden ilginç olaylar dillendirilir her bir cümlede… En değerli halk öykülerimizden masallar, bazen bir tekerlemeyle başlar bazen de bir var olur bir yok…

2020 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Yılı’nda, ‘Kentli Çocuk Yıldızlar Altında’ etkinlikleri kapsamında 6 Temmuz‘da ‘Mercan Civan ile Masal Saati’ ve 13 Temmuz‘da da ‘Mercan Civan ile Uzay Yolculuğu’ etkinliği gerçekleştirildi. 20 Temmuz‘da ise Aysel Balkan Tan’ın anlatıcılığında ‘Minikkuş Mika’ masal dinletisi etkinliğinde çocuklar masal diyarında dolaştılar.

Çocuk Sokağı’ndaki etkinlikte çocuklar, merak içinde masal dinlerken, oldukça keyifli dakikalar geçirdiler, hayal güçlerine güç katıp diyardan diyara zaman içinde yolculuk yapmanın hazzıyla birlikte…

Keçe Atölyesi

‘Kentli Çocuk Yıldızlar Altında’ etkinlikleri kapsamında her hafta birbirinden eğlenceli etkinliklere katılan çocuklar, 15 Temmuz‘da Keçe Atölyesi etkinliğinde yeteneklerini sergilediler.

Anne-Çocuk Takı Atölyesi

22 Temmuz’daki etkinlikte çocuklar bu kez anneleri ile birlikteydiler. Çocuk Sokağı’nda çocuklar anneleriyle el ele verip bileklikler, hal hallar ve kolyeler yaptılar.

 

Yorum Ekle